Natura człowieka – źródło wiedzy na temat człowieczeństwa
Natura człowieka jest źródłem wiedzy o człowieczeństwie. Jest tym, z czym się rodzimy i co czyni nas ludźmi. Jedną z pierwszych rzeczy, których dowiadujemy się
Jest taki czas w życiu kobiety, kiedy utrzymanie prawidłowej diety oraz regularna aktywność fizyczna to istotne punkty wpływające na efekt końcowy. Tym efektem jest urodzenie zdrowego i szczęśliwego Maluszka. Jeżeli kobieta do czasu zajścia w ciążę stosowała zdrową, zbilansowaną, bogatą w błonnik dietę, to nie musi ona zmieniać swoich nawyków żywieniowych. Można to zrobić a nawet należy w momencie kiedy po zjedzeniu konkretnych produktów, wystąpią nieprzyjemne i mocno dokuczliwe dolegliwości.
Odżywianie się w ciąży nie powinno opierać się na jedzeniu wszystkiego co mamy pod ręką ale również zakazane jest robienie jakichkolwiek głodówek. Warto skupić się jedynie na kilku prostych i łatwych do wprowadzenia w życie zasadach. Dieta powinna być uzależniona od takich aspektów jak: masa ciała, wzrost, schorzenia, przewlekłe choroby, rodzaj oraz poziom aktywności fizycznej oraz co najważniejsze, w jakim trymestrze znajduje się kobieta i jak przebiega jej ciąża. Dodatkowo ważne jest aby posiłki były spożywane regularnie, w odstępach najlepiej co od 3 do 4 godzin. Nie należy zapominac o odpowiednim nawadnianiu, minimum, które powinno się wypić w przeciągu dnia to około 2 litry wody. Dieta powinna być przede wszystkim urozmaicona, bazująca na świeżych i wielokolorowych produktach. Dobrze aby pochodziły one ze wszystkich grup, a mianowicie: produkty mleczne, produkty zbożowe, jaja, ryby, mięsa, orzechy, warzywa i owoce czy tłuszcz roślinny. Przestrzeganie wyżej najważniejszych zasad żywieniowych pozwoli na lepsze samopoczucie, większy poziom energii oraz lepszą odporność a co za tym idzie wpłynie pozytywnie na wygląd skóry, włosów, paznokci a także zmniejsza ryzyko powstania cukrzycy ciążowej.
Odżywianie się w ciąży jest bardzo istotnym elementem zdrowia każdej kobiety. Nie należy jednak przesadzać z większą ilością spożywanych posiłków ale nie warto popadać w skrajności i prowadzić życia ciążowego pełnego wyrzeczeń spożywczych, zwłaszcza tych bardziej kalorycznych. W I trymestrze warto odpuścić sobie podwójne porcje jedzenia, ponieważ ten etap ciąży, w kontekście zapotrzebowania na energię jest identyczny ze stanem przed zajściem w ciąże. II trymestr pokazuje dopiero, że większa liczba kalorii dla matki powinna zwiększyć się o 360, natomiast w III trymestrze będzie to już liczba 475 kcal.
Już wcześniej wspomniane jaja surowe nie są wskazane w diecie kobiety ciężarnej. Mogą one stanowić zagrożenie w postaci rozwoju niebezpiecznej Salmonelli. Kolejnym zagrożeniem dla kobiety spodziewającej się dziecka są niepasteryzowane produkty mleczne. Tutaj bakterią, która może dokonać licznych spustoszeń w organizmie kobiety jest Listeria. Następnym przykładem produktów, które należy unikać ze względu na zatrucia pokarmowe są grzyby leśne. Owoce morza to niebezpieczeństwo pod postacią pasożytów oraz pierwotniaka – Toxoplasma. Nie zalecane jest spożywanie surowego mięsa czy ryb a także nie mycie owoców i warzyw przed ich finalnym skonsumowaniem.
Natura człowieka jest źródłem wiedzy o człowieczeństwie. Jest tym, z czym się rodzimy i co czyni nas ludźmi. Jedną z pierwszych rzeczy, których dowiadujemy się
Portal Psyche&Body jest miejscem gdzie znajdziesz wysokiej jakości treści na temat psychologii, dietetyki oraz zdrowego trybu życia. Zachęcamy do współpracy z naszym serwisem.