Coaching medyczny

Coaching medyczny polega przede wszystkim na pomaganiu osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, w radzeniu sobie z objawami i prowadzeniu bardziej satysfakcjonującego życia. Jest to proces, z którego mogą korzystać osoby, u których zdiagnozowano jakąkolwiek chorobę przewlekłą, np. raka, cukrzycę, chorobę serca lub astmę a także osoby niepełnosprawne.

Coaching medyczny – na czym polega?

Ta odmiana coachingu jest szczególnie trudna, ponieważ ogromną uwagę zwraca się na bardzo delikatne podejście do pacjenta. Klienci to osoby, które przechodzą przez bardzo trudny okres choroby, dlatego empatia, cierpliwość to podstawowe elementy pracy coacha. Opory przed otwartością i gotowością do mówienia a także brak akceptacji choroby, poczucie niesprawiedliwości oraz emocje takie jak smutek, rozpacz, gniew oraz żal to kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę podczas pracy coacha i na które należy położyć główny nacisk podczas pierwszych sesji coachingowych.

Dlaczego coaching medyczny jest taki ważny?

Głównym celem coachów medycznych jest udzielanie pomocy psychologicznej dzięki poprawnej komunikacji z pacjentem, która jest niezwykle ważna w procesie zdrowienia. Wiele osób zmagających się z chorobami myśli, że przyszłość nie ma sensu i już nic na nich nie czeka. Coach medyczny ma zadanie pomóc zaakceptować stan obecny oraz uświadomić, że ustalanie i osiąganie celów jest możliwe poprzez pozytywne nastawienie i chęć dalszego życia oraz rozwoju.

trening asertywności

Trening asertywności

W dzisiejszym świecie pełnym presji i szybkich zmian, umiejętność asertywnego wyrażania własnych myśli, uczuć i potrzeb jest niezbędna dla zdrowia psychicznego i budowania zdrowych relacji.

Czytaj więcej »
czym jest life coaching?

Czym jest life coaching?

Trener, to osoba, odpowiadająca za drużynę lub konkretnego zawodnika. To ona jest odpowiedzialna za przygotowanie go do zawodów. Pośrednio również ona odpowiada za ewentualny sukces

Czytaj więcej »